Masz Xbox One? Nie kupuj Ark: Survival Evolved

Masz Xbox One? Nie kupuj Ark: Survival Evolved

1 stycznia 2019 0 By zeber

Cześć! W tym wpisie chciałbym przedstawić wam powód, przez który odradzam kupować Ark: Survival Evolved w wersji na konsolę xbox one. 

Pomińmy fakt, że gra jest najzwyczajniej nudna i jednocześnie trudna, bo to już kwestia gracza. Jednemu może się ten styl rozgrywki podobać, a innemu nie.

Co jest więc powodem, dla którego odradzam kupno gry? Problemem tym jest fatalna optymalizacja. Co prawda nie jest to bolączka jedynie wersji xboxowej, ale na pc’tach o wiele łatwiej jest temu zaradzić robiąc po prostu upgrade. Na konsoli niestety jedyne co nam pozostaje, to podenerwować się na deweloperów. No bo nie oszukujmy się, wiedzieli na jaki sprzęt robią grę oraz znali jego parametry, a nie zrobili praktycznie żadnego downgrade graficznego. Tak na dobrą sprawę, to jedyną zmianą, którą udało mi się dostrzec jest ograniczenie odległości rysowania cieni. I o ile na plaży gra trzyma się tych 30 klatek na sekundę, to sytuacja drastycznie zmienia się w lesie. Tam obiektów jest tak dużo, że układ graficzny przygnieciony ilością cieni po prostu przestaje wyrabiać.

Dodajmy do tego jeszcze fakt fatalnego sterowania i mamy gotowego crapa. Warto więc przemyśleć zakup, gdyż w sklepie microsoft niestety nie ma możliwości zwracania gier.